Stranice

petak, 21. siječnja 2011.

Roskam odveo Širokobriježane u finale Gabele

GABELA - Nakon Dinama finale ovogodišnjeg Memorijala "Andrija Anković" u Gabeli izborili su i igrači Širokog Brijega koji su po blatnjavom terenu u dosta zanimljivoj,
a na trenutke i vrlo dopadljivoj utakmici savladali momčad hrvatskog prvoligaša Splita sa 2:1.

Bila je ovo ujedno prva provjera nogometaša Ive Ištuka, a ono što su prikazali u prvih 45 minuta bilo je jako dobro. Preko Matea Roskama zabili su dva zgoditka u 31., odnosno 40. minuti, no u nastavku ipak kudikamo bolja igra Splićana, jer u 53. minuti Ante Ćapin nakon proigravanja Joška Paraća smanjuje na 2:1, a samo dvije minute kasnije sudac Samir Kaplan je dosudio i najstrožu kaznu za Splićane, međutim vratar Nikola Marić je zaustavio udarac Ante Vitaića i tako u velikoj mjeri dao svoj obol ovoj pobjedi.

Širokobriježani su s tribina igrališta Podavale imali i podršku jedne skupine svojih popularnih "Škripara", a za očekivati je kako će širokobriješki navijači u još većem broju nazočiti subotnjem finalu s Dinamom.