Stranice

nedjelja, 16. siječnja 2011.

INTER KAO POD STARE DANE

"Novi" Inter nastavlja sa sjajnim izdanjima. Večeras su aktuelni italijanski i evropski prvaci s ubjedljivih 4:1 ispratili Bolognu u utakmici 20. kola Serije A.
Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Intera pod palicom Leonarda koji je naslijedio Rafaela Beniteza. Nakon prvenstvenih pobjeda nad Napolijem i Catanijom, Neroazzurri su večeras na Giuseppe Meazzi, rezultatom 4:1, savladali Bolognu.

Kako su Bologni prije nekoliko dana oduzeta još dva boda zbog toga što nisu igračima isplaćene plate, bilo je jasno da večeras neće imati nekog posebnog motiva. Inter, s druge strane, pun samopouzdanja, što je nedostajalo momčadi prije dolaska Leonarda.

Poveli su domaći u 20. minuti igre, Samuel Eto'o je sve napravio po lijevoj strani, nesebično poslao prizemnu loptu za potpuno slobodnog Stankovića na desnoj strani kojem nije bilo teško loptu poslati u praznu mrežu s nekih pet metara.

Na novi se pogodak čekalo svega desetak minuta. Thiago Motta je sa sredine terena proigrao Diega Milita, a Argentinac topovski pogađa mrežu Viviana sa nekih desetak metara, malo iskosa s lijeve strane.

Oba gola u nastavku za domaće postiže najbolji afrički nogometaš - Samuel Eto'o. Najprije u 63. minuti Eto'o pravi sjajan dupli pas sa Militom, te loptu plasira pored nemoćnog Viviana.

Kamerunac u 72. minuti postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Tek je Gimenez, pet minuta kasnije, uspio iskoristiti gužvu u šesnaestercu Intera nastalu nakon jednog kornera i ublažiti poraz Bologne.

Dodajmo kako je kapiten Intera Javier Zanetti večeras odigrao svoju 519. utkamicu u Seriji A, čime se izjednačio sa Beppeom Bergomijem.