Stranice

utorak, 18. siječnja 2011.

ATLETICO MAKSIMALNO ISKORISTIO DOMAĆI TEREN

U ponedjeljak je na Vicente Calderonu odigrana posljednja utakmica 19. kola španske Primere. Fudbaleri Atletica su iskoristili domaći teren i slavili pobjedu protiv Mallorce 3-0.

Upisao je tako Atletico šestu domaću pobjedu ove sezone koja ga je podigla na šesto mjesto na tabeli. S druge strane, Mallorca je šesti put poražena u gostima.

U prvom dijelu je Atletico kontrolisao utakmicu, a napadačka igra se isplatila u 13. minuti kada je Valera doveo domaćina u vodstvo, da bi u 34. minuti Diego Forlan povećao prednost na 2-0.

Šansa se za Mallorcu otvorila u 69. minuti kada je prekršaj u svom šesnaestercu napravio igrač Atletica Antonio Lopez. Dobio je crveni karton, a ujedno je Mallorca imala šansu smanjiti rezultat udarcem s bijele tačke. No, neprecizan je bio Kamerunac Webo. Takav ishod je očigledno iznervirao igrače Mallorce, pa do pogotka više nisu mogli, a uz to su i dobili crveni karton (De Guzman). Na kraju je golom za 3-0 sve zaključio Reyes.